Пішов з життя головний редактор журналу проф. Клименко Б.В.

2020-04-15

7 березня 2020 р. на 78 році життя раптово помер відомий вчений у галузі електромеханіки і електричних апаратів, доктор технічних наук, професор, головний редактор журналу «Електротехніка і електромеханіка», багаторічний завідувач кафедри електричних апаратів НТУ «ХПІ» Клименко Борис Володимирович.

Завдячуючи неабиякому інтелекту, таланту, освіченості, цілеспрямованості та працьовитості Борис Володимирович заслужено набув великого авторитету фахівця і дослідника у вищих навчальних закладах, підприємствах і фірмах як України так і зарубіжжя. Він був автором трьох монографій, близько 200 друкованих праць й 70 авторських свідоцтв і патентів, а його монографія «Форсовані електромагнітні системи» є настільною у багатьох фахівців у галузі електричних апаратів. Під його керівництвом було підготовлено вісім кандидатських і дві докторських дисертації.

Багато уваги і сил Борис Володимирович приділяв організаційно-методичній роботі та питанням змісту вищої освіти. Він розробив оригінальні курси дисциплін, що викладав, а його термінологічні посібники і підручники з електричних апаратів широко відомі за межами НТУ «ХПІ». За його ініціативи з 1998 р. щорічно проводиться міжнародний симпозіум SIEMA з проблем удосконалення електричних машин і апаратів, а з 2002 р. виходить науково-практичний журнал «Електротехніка і електромеханіка», в якому він до останнього дня був головним редактором.

Серед колег Борис Володимирович користувався заслуженою повагою і авторитетом за доброзичливість, тактовність, скромність, вміння знайти потрібні слова і виконати будь-яку роботу. Кожен міг зайти до Бориса Володимировича зі своїм питанням, за порадою, у нього завжди були відчинені двері, і ніхто не шов від нього не отримавши відповіді.

Ми глибоко сумуємо і висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Бориса Володимировича. Вічна пам’ять!